Solárium    Ergoline

Cena 10,- / min

 výkonné solárium, optimální opalovací výkon

 max. doba opalování

 obličejové ventilátory

 chcete-li se opalovat levněji, můžete využít   zvýhodněných permanentek!

 

Zásady správného opalování v soláriu

    Vždy používejte ochranné brýle. Před opalováním odstraňte veškerou kosmetiku, make up, nepoužívejte parfémy. Před opalováním používejte pouze solární kosmetiku. Opalujte se pouze jednou denně. Neopalujte se ve stejný den v soláriu a na slunci. Dodržujte opalovací časy. Opálení je u každého jedince individuální. Citlivost pleti se v průběhu roku liší. Při jedné nebo dvou návštěvách solária nemusí být vidět okamžitý výsledek. Opalovací čas zvyšujte postupně. Vždy dbejte na to, aby nedošlo ke spálení pleti. V tomto případě při dalším opalování čas snižte.

    Po návštěvě solária se neopalujte na slunci dříve, než po 24 hodinách. V případě jakýchkoliv problémů navštivte lékaře, obsluha v soláriu nesmí deklarovat jakékoliv léčebné účinky solária. Opalování je zakázáno dětem do 15 let. Určité léky, antikoncepce a kosmetické přípravky mohou zvýšit citlivost, používejte pouze kosmetiku určenou do solária.

     Velký pozor dejte na nepřípustné reklamy některých provozovatelů typu zdravé a šetrné opalování bez rizika, zelené trubice jsou šetrnější k Vaší pokožce, a pod. UV záření není vidět, zelená ani jakákoliv jiná barva nemá na opalování žádný vliv. Takzvaná "biosolária" a "biotrubice" jsou pouze velice nebezpečný marketingový trik a v žádném případě nezaručují šetrnější ani zdravější opálení. Kontrolní měření UVA/UVB záření provedené Zdravotním Ústavem v Brně a Českým Metrologickým Institutem jednoznačně prokazují, že "biotrubice" jsou v některých případech dokonce škodlivější a méně šetrné než běžné trubice.