Biostimulační laser Lasocare®

 

Terapeutické lasery nízkého výkonu dosáhly v kosmetologii pozoruhodného rozšíření. Díky nedostatečné informovanosti je však celá široká paleta možných aplikací kosmetického laseru využívána z pouhých 30%. Laser je většinou používán k hojení a regeneraci drobných jizev, ošetření oparů herpes simplex a herpes labialis, pokud je nasazen k prevenci tvorby vrásek, pak většinou bez přípravy pleťového povrchu a bez doprovodu nezbytných podpůrných postupů. O těch skutečně smysluplných objevech a nejmodernějších lasocarových postupech však kolují většinou dohady a představy, které zde uvedeme na pravou míru:

Ozáření tkáně laserovým paprskem vede mj. k pronikavému zkvalitnění energetických a regulativních buněčných funkcí. Takto zvýšená látková výměna, způsobená zlepšením funkce povrchové struktury buněk, však také vede k přechodným nedostatkům v jejich zásobování.

Velmi citelná je zejména vyšší spotřeba kyslíku, vedoucí k jeho nedostatku. Tím je omlazovací účinek laserové terapie citelně zpomalován. Na rozdíl od tradičního použití laseru k podpoře regeneračního a stimulačního účinku, využívají nově vyvinuté lasocarové metody kombinačního účinku laserového světla a fotocitlivých enzymatických komplexů k transportu atomů kyslíku do oblastí se zvýšenou dýchací aktivitou. Přitom není ani tak důležitý výkon použitého laseru, jako spíše jeho vlnová délka (barva).

Gel LASOCARE®

 Ústředním prvkem uvedené metody je gel, obsahující mj. účinné složky laktoferrin a laktoperoxidázu, získávané z mléka. V medicíně jsou známy pro své blahodárné účinky na zanícené sliznice, nebo jako součást preparátů, nanášených na popálené oblasti kůže. Bezesporu nejzajímavější je však působení tohoto enzymatického systému, vmasírovaného do hloubky pleťových pórů a aktivovaného krátkým ozářením laserovým paprskem přesně stanovené vlnové délky.

Laktoferrin je látka opticky aktivní a vyznačuje se dvěma pozoruhodnými vlastnostmi.

První je schopnost předat pohlcenou světelnou energii své nerozlučné průvodkyni laktoperoxidáze. Ta se pomocí takto získané energie rozštěpí za vzniku vody, oxidu uhličitého a kyslíku. Právě včas, neboť jedna část kyslíku je buňkami dychtivě absorbována, druhá část prokysličuje povrch buněčných vrstev a zabraňuje tak rozšiřování mikrobiálních kultur.

Druhou, neméně zajímavou vlastností laktoferrinu je jeho hlad po iontech železa. Protože jsou stopy železa ve zbytcích produktů mazových žláz životně významnou složkou potravy všudypřítomných bakterií, způsobí přítomnost laktoferrinu zablokování železnatých iontů a tím postupné a trvalé vymizení bakterií.

Z popsaného mechanismu vidíme zřetelně oba nejdůležitější účinky metody LASOCARE®

 

    * v první fázi dochází k vydatnému a velmi přesně cílenému prokysličení buněčných struktur v hloubce pórů a tím k účinnému omlazení pleti. Subjektivně je tento účinek vnímán jako pocit svěžesti, dýchající a na omak hebké pleti. Drobné vrásky jsou vyhlazeny, pleť jemně vypnuta.

    * ve fázi druhé je ochranný film pleti postupně a dlouhodobě zbaven bakteriální populace jak na povrchu, tak i v hloubce pórů. To vede k elegantnímu, velmi šetrnému a dosud patrně nejúčinějšímu vyčištění pleti, jakého je v současné době možno dosáhnout. Použitá metoda je totiž plně v souladu s přirozenými funkcemi organismu a nezpůsobuje sekundární alergické reakce, jak je známe z denní praxe.

Kde koupit gel LASOCARE®?

Jako uživatelé laserového systému Lasocare jsme v pravidelném měsíčním kontaktu s Oddělením péče o zákazníka (tel. 777 940 949) a fotoaktivační gel Lasocare basic 645 objednáváme v pravidelných dodávkách.  Gel je u nás skladem a jeho cena je 365,-

 

 

Kdy použít LASOCARE®?

LASOCARE® aplikujte u klientek, u nichž se projevuje sklon k tvorbě vrásek, nevyrovnanému vyživování povrchu pleti, zanášení pórů, trudovitosti a projevům tzv. nečisté pleti.
Metoda využívá přirozených vlastností vzácných mléčných enzymů a dobře se snáší se všemi běžnými kosmetickými přípravky a postupy. Případné zrůžovění citlivých typů pleti je přechodně způsobeno zlepšením mikrocirkulace krve a je možno jej označit za pozitivní reakci organismu.

Naruší LASOCARE® kosmetický postup?

Praktické provedení metody LASOCARE® představuje doplnění pracovní metody kosmetičky, tedy žádnou změnu dosavadních zvyklostí. Aplikaci metody LASOCARE® je proto možno vsunout do jakéhokoli pracovního postupu ošetření pleti. Vyžaduje však investici 8-10 minut času.

Jak použít LASOCARE®

Nejprve provedeme očištění povrchu některou z běžných metod, odpovídající stupni znečištění pleti.
Do takto připravené pleti důkladně vmasírujeme malé množství gelu LASOCARE®.
Bezprostředně po vmasírování gel aktivujeme laserem LASOCARE® přesně stanovené vlnové délky 645 nm (důležité!!). Na výkon laseru nejsou kladeny žádné mimořádné nároky, pokud laserová sonda emituje správnou vlnovou délku 645 nm, postačí výkon již od 4 mW. Doby osvitu laserem se pohybují okolo 6 až 10 minut. Aktivace poskytne fotocitlivému gelu dostatek počáteční energie.
V kosmetickém ošetření pak pokračujeme obvyklým způsobem, tedy například maskou, masáží, výživným či ochranným krémem a pod.
Od tohoto okamžiku je nutno dodávat pleti pravidelně malé množství čerstvého gelu.
To provádí zákaznice v rámci každodenní či každovečerní péče. Klientka si proto tubičku gelu s obsahem cca 12,8 ml zakoupí a odnese domů.
Uvedené množství gelu jí pak postačí na přibližně 30 dalších aplikací.
V případě, že bude přísun gelu přerušen na více, než 24 hodin, je nutná opětovná aktivace laserem v kosmetickém salonu.

Co pak?

Po vypotřebování gelu, tedy za jeden měsíc, je první regenerační a cyklus ukončen. Dosavadní zkušenosti ukazují, že klientky oceňují pocit svěžesti, prokysličení a zejména jemnou tonizaci pleti, která se zřetelně projevuje na vyhlazení jemných vrásek a nerovností. Pro udržení tak dobrých výsledků doporučujeme opakovat tyto cykly pravidelně každý měsíc. Případné vysazení Lasocaru je kdykoli možné, přibližně za tři měsíce od přerušení však počne pleť takto získanou pevnost a pružnost opět pozvolna ztrácet.

 

 

 V případě jakýhkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel. 602 759 958, e-mailu sabinakrivankova@seznam.cz, nebo můžete využít služeb Laserové poradny 777 222 002 firmy  Medistellar.

 

Laserová terapie

V této rubrice nejsou žádné články.